"Pociąg marzeń" wyruszył po raz drugi. Jak PPG realizuje eventy?

Śnieżna zima, Karkonosze i narty. Marzenia? Tak, ale całkiem realne! Polska Press Grupa razem z partnerami sprawiła, że spełniły się marzenia wielu podopiecznych stowarzyszenia Siemacha . „Pociąg marzeń” wyruszył po raz drugi.

Co słychać w mediaPPG \

Lato w Krynicy Zdrój

Radość dzieci jest bezcenna, niektóre z nich wciąż wspominają tegoroczny letni wypoczynek. W ostatnim tygodniu sierpnia grupa dzięki ze stowarzyszenia „Siemacha” uczestniczyła w pierwszym projekcie Press Camp. Wspólnie ze stowarzyszeniem „Siemacha" i jej sponsorami zabraliśmy 43 nastolatków na warsztaty dziennikarskie do Krynicy Zdrój.

W trakcie wyjazdu młodzi mogli się zapoznać z zawodem dziennikarza. Letni wypoczynek, korzystanie z atrakcji Krynicy Zdrój, zwiedzanie Muszyny, spacer w koronach drzew na Jaworzynie Krynickiej oraz warsztaty dziennikarskie nie byłyby możliwe bez wszystkich firm, które dołożyły się do tego wydarzenia.

Zima w Karkonoszach

Ciekawe, kreatywne warsztaty, kąpiele w basenach termalnych i szaleństwo na stoku. 34 podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha wyjechało na wymarzone ferie zimowe do Szklarskiej Poręby. Wszystko dzięki akcji „Pociąg Marzeń”.

Młodzież, która wyjechała do Szklarskiej Poręby, to wychowankowie placówek wsparcia dziennego Siamacha Spot oraz wychowankowie z placówek całodobowych Siamacha Spot 24/7. Chcieliśmy, żeby „wyszły” ze swojego środowiska, poprzez warsztaty chętniej nawiązywali kontakty oraz zintegrowali się z rówieśnikami – podkreśla Magdalena Kabaja, kierowniczka wyjazdu.

Siemacha pomaga ponad 27 lat

Stowarzyszenie Siemacha od ponad 27 lat pomaga dzieciom i młodzieży. W placówkach zlokalizowanych w całej Polsce młodzi ludzie korzystają z nieodpłatnych zajęć, zdobywają nowe umiejętności, rozwijają swoje pasje i talenty.

A wszystko zaczęło się w Krakowie przy ulicy Długiej 42, gdzie siedzibę miał uprzednio Dom Schronienia i Dobrowolnej Pracy dla Biednych i Opuszczonych Chłopców prowadzony przez ks. Kazimierza Siemaszkę. 2 października 1993 kard. Franciszek Macharski uroczyście otworzył placówkę dla potrzebujących pomocy dziewcząt i chłopców w wieku szkolnym. Prowadzono tam działalność dzienną w formie grupowych zajęć edukacyjnych i artystycznych, pomocy psychologicznej, wydawano ciepłe posiłki i organizowano wyjazdy integracyjne.

Dzisiaj stowarzyszenie „Siemacha” jest jedną z największych w Polsce organizacji pożytku publicznego, która pomaga najmłodszym. Prowadzi domy dziecka, placówki dzienne dla młodzieży, centra sportowe oraz ośrodki poradnictwa i terapii, Centra Aktywności Seniorów oraz kluby dla rodziców.

I to właśnie dla podopiecznych „Siemachy” zorganizowaliśmy wymarzone ferie.


autor artykułu

a.w.

Przeglądaj też